צוות המאמנים

אילנה כץ

ד"ר לחינוך, מייסדת אגודת מכבי דן, מאמנת ראשית, מנהלת מקצועית וכוריאוגרפית. נקראת גם "הקוסמת של ההתעמלות".

פרסמה ספרים ומאמרים להוראת ההתעמלות. מורה לחינוך גופני ולשעבר חברת נבחרת ישראל בהתעמלות. יותר מ-40 שנה עוסקת בהכשרת מורים ומאמנים ומטפחת מתעמלים החל בגיל הצעיר עד להיותם אלופי ישראל ומדורגים בעולם. בשנת 1998 הקימה את אגודת מכבי דן - ת"א התעמלות ואקרובטיקה והפכה אותה לאימפריה של מצוינות. האגודה כוללת רשת של 15 מרכזי התעמלות ומאמנים בכירים המאמנים את נבחרות המחוננים והנבחרת הבינלאומית באקרובטיקה. חלק מהמתעמלות שלה מדריכות לצידה את דור ההמשך של מכבי דן.

מלבד היותה כוריאוגרפית בעלת שם, לאילנה יכולת הבחנה נדירה באיתור ילדים באשר למידת התאמתם לספורט ההישגי, עובדה ההופכת את מכבי דן לבית גידול של אלופים. היא מעמידה מופעי במה ומופעים המוניים, המייצגים את ישראל באירועי התעמלות גדולים בארץ ובעולם. לאור מומחיותה רבת-השנים בתחומי החינוך הגופני וההתעמלות היא מתבקשת לעתים לתת חוות דעת מקצועית בתחומים אלה גם בבתי המשפט.

 

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

את הזכות לממש את כישוריי, לעצב את אישיותי ולחוות ריגושים של סיפוק ויצירה. זו זכות גדולה שכל חיי עבודתי היא גם התחביב שלי. בכל אימון אני מתרגשת מחדש ויוצאת למסע מרתק. לספורטאיות ולספורטאים שלי, שאיתרתי בקפידה, אני מפלסת את הדרך למימוש כישוריהם, מאפשרת להם לכבוש את ה"אברסט" בכל פעם מחדש ויודעת בביטחון שזה יעצב את חייהם בעתיד.

 

מאיה גנות

מאמנת ראשית באקרובטיקה. מאמנת את הנבחרת הבינלאומית של מכבי דן ואת צוותי נבחרת ישראל. מאמנת עטורת מדליות מאליפות אירופה ואליפות העולם בעלת הכרה עולמית.

שופטת בינלאומית יותר מ- 10 שנים וחברת הועדה המקצועית באקרובטיקה יותר מ- 20 שנים. הקימה את האקרובטיקה במכבי דן, וקידמה אותה ואת ישראל לרמה והכרה עולמית:

מדליות ארד באליפות העולם ואליפות אירופה בדרגת סניור (2017-2018)

אלופות עולם בדרגת ג'וניור (2018) ואלופות אירופה בדרגת ג'וניור (2019).

בעברה היא "מסטר ספורט" ואלופת ברית המועצות. נשואה ואם לשניים.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

קבלתי מהספורט מקצוע אהוב. אני רוצה להעביר הלאה את האהבה לאמן וללמד מקצוע זה ואת ההנאה מלהתאמן וללמוד כל יום משהו חדש.

 

איל דולב

מאמן בצוות הבכיר והמוביל של נבחרת מכבי דן מזה 25 שנה ושותף למדליות ולהישגים הבינלאומיים.

בעל תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני במנהל ספורט. מרצה במכללה האקדמית בווינגייט ומכשיר סטודנטים להוראת החינוך הגופני מזה 26 שנים. היה חבר נבחרת ישראל בהתעמלות מכשירים ומאמן יותר מ-40 שנה התעמלות מכשירים ואקרובטיקה. פרסם מאמרים מקצועיים בתחום ההוראה ואימון התעמלות.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

הייתה לי, ויש לי זכות גדולה לאמן וללוות ספורטאים נפלאים עם הישגים ברמה העולמית.

כמאמן מתקיימת נתינה מתמדת של ידע לצד ערכים, שאפתנות לצד הגינות, שאיפה לשלמות לצד למידה מכישלון, הגעה להישג יחד עם למידה אין סופית, אין דבר שהוא מובן מאליו. הדרך רצופה בעבודה קשה ומצריכה נחישות וחריקת שיניים. חשוב לסמן לעצמנו מטרה, לכוון גבוה ולא להפסיק לשאוף ולחלום על היעד הבא. כל זאת, תוך הקפדה על יושר אישי, יושר מקצועי, צניעות וסובלנות.

 

מיקה לבקוביץ

ספורטאית עלית באקרובטיקה בישראל ובזירה הבינלאומית. מאמנת את הנבחרת הבינלאומית באקרובטיקה של מכבי דן לצידה של מאיה גנות.

אלופת ישראל וחברת נבחרת ישראל בין השנים 2010-2018 והיא הספורטאית המשמעותית ביותר באקרובטיקה בישראל בעשור האחרון. מעוטרת מדליות רבות ברמה העולמית כאשר הישג השיא שלה הוא מדלית ארד בדרגת סניור באליפות העולם 2018 עם בת זוגתה רוני סורזון.

כיום, היא סטודנטית ללימודי ספורט תרפיה, מאמנת מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט, שופטת תחרויות אקרובטיקה ומאמנת אלמנטים ברמה מאד גבוהה לקידום הנבחרת הבינלאומית.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

חוויות ייחודיות בלתי נשכחות והכנה להתמודדות עם סיטואציות מורכבות בחיים. רוצה להעביר לילדים את האהבה לאקרובטיקה.

 

יעל מורדו

מאמנת ראשית במרכז החוגים של מכבי דן באליאנס, ומאמנת הנבחרות הצעירות של מכבי דן לקראת תחרויות ארציות, ליגה ואליפות ישראל.

מתעמלת שגדלה במכבי דן מגיל 6 במסלול המחוננים, עד הגעתה לנבחרת ישראל באקרובטיקה. השתתפה בדרגת ג'וניור צעיר באליפויות ישראל, אליפות אירופה ואליפות העולם וזכתה במדליית ארד בתחרות פתוחה בבולגריה ב 2015.

מדריכה מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט ומדריכת אימון גופני בצבא. ניסיונה הרב כמתעמלת ברמה גבוהה בשילוב התנסותה בהדרכה, מוביל אותה להדרכה מקצועית של דור ההמשך של מכבי דן.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

תחושת בגרות בגיל צעיר מאוד. בתפקידי כ"תחתונה" הייתה לי אחריות אישית על בת זוג "עליונה" כשאני בעצמי הייתי רק בת 14. הספורט לימד אותי כמה חשובה יכולת ההתמדה, הנחישות ושיתוף הפעולה. מיומנויות אלו עזרו לי בצבא ובחיים בכלל.

מרגישה שיש לי מה לתת לספורטאים הצעירים ורוצה להעביר את הידע והחוויה הספורטיבית העצומה שחוויתי לדור הבא של מכבי דן. להיות שם בשבילם ולעזור להם להתגבר על קשיים כדי שיוכלו להתמיד שנים רבות ולמצות את יכולתן כספורטאיות בוגרות.

 

אור לפין

מאמנת ראשית במרכז החוגים של מכבי דן בבית ספר אביב, ומאמנת הנבחרות הצעירות של מכבי דן לקראת תחרויות ארציות ליגה ואליפות ישראל.

ספורטאית עלית שגדלה במכבי דן. מספר פעמים אלופת ישראל בדרגות השונות, חברת נבחרת ישראל שייצגה את מכבי דן באליפות אירופה ובאליפות עולם כאשר גולת הכותרת היא מקום רביעי בזוגות בדרגת ג'וניור באליפות אירופה 2016.

מדריכה מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט, שניסיונה האישי כספורטאית עלית בזוגות וגם בשלישיות עזר לה להוביל בהצלחה רבה את המתעמלות הצעירות לתחרויות ארציות.

 

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

התמדה, נחישות והאמונה שאוכל להצליח בכל אשר ארצה מלווים אותי בכל מקום בחיים. בצבא זכיתי לראות את היתרון הגדול שיש לי הודות להיותי ספורטאית הישגית ברמה הגבוהה ובימים אלו אני חווה תחושת סיפוק גדולה מכך שאני זוכה לעשות את מה שאני אוהבת, גם כספורטאית וגם כמאמנת.

הייתי רוצה להעביר לבנות את הידע, הניסיון והתשוקה שלי לאקרובטיקה, ולהצליח להוביל אותן לרמה הבינלאומית.

 

מיה יהלום

מאמנת מובילה של הנבחרות הצעירות של מכבי דן לקראת תחרויות ארציות ליגה ואליפות ישראל.

ספורטאית עלית שגדלה במכבי דן והייתה אלופת ישראל עם מיקה לבקוביץ. זכתה במדליות בתחרויות בינלאומיות ואף עלתה לגמר באליפות אירופה. בעלת ניסיון רב בתפקידי האקרובטיקה השונים: בזוגות, שלישיות, בתפקיד של "עליונה" וגם בתפקיד של "תחתונה".

מדריכה מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט, שהחלה בהדרכה עוד טרם גיוסה ואחד הזוגות שבאחריותה אף זכה בתחרות ארצית במקום ראשון בליגה 3. בצבא שימשה כמש"קית חינוך בקורס טייס, ומיד עם שחרורה חזרה לאמן את הספורטאיות המתקדמות במכבי דן.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

מהניסיון האישי שלי, אני מעוניינת לתת כלים וללמד את המתעמלים כמה חשוב לעבוד בשיתוף פעולה באקרובטיקה ולהיות חברים אחד של השנייה, גם בצוות וגם כחלק מכלל קבוצה. הייתי רוצה להעביר להם את האמונה שהם מסוגלים לכול ולומר להם Your only limit is you".

 

רוני סורזון

מאמנת בצוות ההדרכה של הנבחרות הצעירות של מכבי דן, וספורטאית עלית ברמה עולמית.

התחילה להתעמל במכבי דן בגיל 9 ומשם זינקה במהירות לנבחרת הבוגרת, והפכה לשם דבר בזירה הבינלאומית באקרובטיקה. התחרתה ב- 10 תחרויות בינלאומיות כאשר הישג השיא שלה הוא מדליית ארד בדרגת סניור באליפות העולם 2018 עם בת הזוג שלה מיקה לבקוביץ.

מדריכה מבטיחה שהשתלבה במהירות בצוות ההדרכה של הנבחרות הצעירות וכבר חולקת מניסיונה הרב. הראתה לכולם שניתן להגיע לרמה העולמית עם חיוך ענקי ותמידי גם במהלך האימונים האינטנסיביים.

 

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

נחישות, דביקות במטרה, לשאוף הכי גבוה ולעבוד קשה בשביל להגשים את החלומות שלי. מרגישה שהספורט בנה אותי לחיים. שמחה על ההזדמנות שניתנה לי להתאמן שעות רבות במטרה להגשים את החלום שלי. מרגישה תחושת סיפוק כשאני מעבירה למתעמלות צעירות את הידע שצברתי שיאפשר להן לבצע תרגילים בצורה מרשימה. חשוב לי גם שיבינו שניתן וצריך ליהנות מהאימונים ומהדרך עד להגשמת החלום.

 

אחיעד בכר

מאמן בצוות הנבחרות הצעירות של מכבי דן. אחראי על פס קרקע בכל הרמות ומאמן את הספורטאים לתחרויות ארציות

מדריך מוסמך באקרובטיקה מטעם מכללת זיינמן במכון וינגייט, מדריך מוסמך לחדר כושר ולמחול אירו. רקדן לשעבר בריקודי פולקלור ומוכשר מאוד בהכנת מופעים. התעמל שנים רבות האקרובטיקה ובעל ניסיון בהדרכה של יותר מ - 10 שנים במסגרות ספורט שונות.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

כמתעמל, זכיתי לזקיפות קומה וגאווה. ההתמדה באימונים אפשרה לי לממש את היכולות הגופניות שלי, חיזקה לי את הביטחון העצמי והיכולת להתמודד במצבים מאתגרים. כמאמן, האהבה והסקרנות לתחום ההתעמלות והאקרובטיקה מאפשרת לי בכל אימון לצאת להרפתקה חדשה. אני רוצה לתת לילדים תמיכה ומוטיבציה כדי שגם הם יממשו את יכולותיה. שם כך אני מוכן לעבוד קשה, להרים לסובב ללוות בתנועה וגם לעודד ולחזק, לעזור להם ללא לאות, ולשמוח בשמחתם כשהם מצליחים.

 

טל מזרחי

מאמנת ראשית במרכז החוגים בבי"ס יחדיו של מכבי דן ומאמנת את הנבחרות הצעירות של מכבי דן.

בגיל צעיר אותרה למסלול המחוננים של מכבי דן והתאמנה עד גיל 18. כבר בגיל 11 השתתפה בתחרויות ארציות ובאליפויות ישראל עד דרגת אייג' גרופ וזכתה במדליות זהב וכסף. מדריכה מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט ובעלת ניסיון רב באימון והדרכה. בימים אלו היא משלבת בין לימודי שנה ג' במשפטים ובמנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה, ובין ההדרכה באקרובטיקה במכבי דן.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

תקופת היותי ספורטאית במכבי דן הייתה בית ספר לחתירה למצוינות. זו הייתה הזדמנות להתמודד עם כישלונות תוך למידה איך ממשיכים הלאה ולא מוותרים. האקרובטיקה היא במיוחד שדה לימוד של עבודת צוות המאפשר לחלום ולשאוף להגיע גבוה. אני רוצה ללמד את הספורטאים הצעירים במכבי דן שניתן ליהנות מהתקדמותם והישגיהם האישיים שלהם ללא קשר להישגיהם של האחרים.

 

סופי מזור

מאמנת ראשית ב-6 מרכזי חוגים של מכבי דן: רמת אביב ג', עירוני ה', מירון, גרץ, גבריאלי ובבלי. מייסדת ומאמנת ראשית של נבחרת החוגים הנקראת "נבחרת פליק פלאק" במרכז ת"א.

מאמנת במכבי דן יותר מ - 12 שנים, מוסמכת מטעם רשות הספורט כמדריכת התעמלות. ילידת צרפת, רקדנית מקצועית, מדריכת ריקוד. משלבת בשיעורים במכבי דן את שני העולמות -ההתעמלות והמחול ויוצרת את הדפוס המיוחד שלה. היא דמות מרכזית בחוגים מכבי דן, ודורות של ילדים זוכים ליהנות מכישוריה וגישתה התומכת. הודות להתלהבותה "נבחרת הפליק פלאק" שבאחריותה עושה חייל ומתאמנת 3 פעמים בשבוע ומגיעה להישגים מרשימים.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

הספורט נתן לי אמונה ביכולותיי, כוח פיזי ורגשי, והוביל אותי להשיג מטרות שלא חשבתי שאוכל להשיג. רוצה שהילדים ויבינו את חשיבות ההתמדה, יחוו בשעורים התקדמות בהתעמלות, והודות לכך יפתחו את הביטחון ביכולותיהם. בנוסף, שתהייה להם חווית התעמלות וחברות, ורצון להמשיך ולהתקדם.

 

אילנה קלצל – אולציק

מאמנת ראשית ב- 4 מרכזי חוגים של מכבי דן: הדר אפקה, משתלה, נעמי שמר והיובל. מייסדת ומאמנת ראשית של נבחרת החוגים הנקראת "נבחרת פליק פלאק" בצפון ת"א.

ילידת מקסיקו. התחילה כספורטאית בהתעמלות מכשירים והמשיכה בקפיצות למים. זכתה במדליות רבות ואף ייצגה את מדינתה בתחרויות שונות בחו"ל, כולל בתחרות התעמלות מכשירים במכביה בשנת 2001. מדורגת כספורטאית, כמאמנת וכשופטת בשני הענפים. בעלת ניסיון רב באימון מתעמלים ובארגון מחנות קיץ במכבי דן. בעלת תואר ראשון בחינוך ופסיכולוגיה ותעודת הוראת שפות אנגלית וספרדית. במרכזי החוגים היא מקיימת את הפעילות פעמים בשבוע וכך מקדמת את הילדים והופכת את ההתעמלות עבורם- לעיסוק מרכזי.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

קבלתי חיים שלמים. חינוך לבריאות, הזדמנות להרפתקאות מגוונות והסתכלות על עולם בדרך מיוחדת. קיבלתי קריירה בה אני מגשימה יום יום באימון את החלומות שלי. רוצה ללמד את המתעמלים שלי להתמיד באימונים, להאמין שאם רוצים להצליח, תמיד תמצא הדרך, ובעיקר להתאהב בהתעמלות

 

ליאור קארשנבוים

מדריכת מחול בכירה של נבחרות מכבי דן

בוגרת המסלול למחול בסמינר הקיבוצים ובעלת תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה.

כוריאוגרפית ורקדנית בהפקות ופרויקטים שונים. רוקדת מגיל הגן, תחביב שהפך למקצוע. ניסיון של יותר מ-10 שנים בהוראת מחול. מלמדת את קבוצות הנבחרת במכבי דן 6 שנים. הכינה כוריאוגרפיות לקבוצות השונות במפגני סיום של מכבי דן והופעות שהוצגו בפסטיבל באיטליה ובגימנסטרדה העולמית באוסטריה ב 2019. נשואה ואם לילדה.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

הריקוד התחיל אצלי בתור תחביב, אך מהר מאוד הפך למשמעותי הרבה יותר.

רוצה להעביר לילדים את האהבה לריקוד, את ההתחברות למוסיקה והביטוי העצמי דרכה.

חשוב לי שישמחו בכל צעד וצעד שהם מפתחים במחול ובמקביל יפתחו את אישיותם.

 

מאמנות צעירות בנבחרות מכבי דן שהן ספורטאיות נבחרת לשעבר:

שירה מגן

אלופת אירופה עד גיל 16 לשנת 2019 עם בת זוגתה שלי אגרט.

8 שנים התעמלה במכבי דן, 3 פעמים אלופת ישראל, חברת הנבחרת הראשונה של מכבי דן.

 

הילה ברעם

מדריכה מוסמכת מבית ספר למאמנים - מכון וינגייט, מדריכה את נבחרות האפרוחים. השתתפה ב-7 אליפויות ישראל בצוותים וגם בפס קרקע וחברת הנבחרת הראשונה של מכבי דן.

 

יובל רוזנשיין

מקום 2 באליפות ישראל 2019.

8 שנים התעמלה במכבי דן, 3 פעמים אלופת ישראל, חברת הנבחרת הראשונה של מכבי דן.